...
Projektowanie stron Rubrica

,

< Jak wygląda praca nad stroną internetową >

Praca nad Twoją wymarzoną stroną internetową to złożony proces, któremu staram się nadać uporządkowaną strukturę. Etapy przedstawione poniżej to pewne ramy wynikające z mojego doświadczenia. Cenię sobie jednakże indywidualne podejście do klienta, dlatego nasza współpraca zawsze może wyjść poza schemat. Jedno jest pewne: to Ty najlepiej znasz swoją firmę i potrzeby klientów, dlatego budowanie strony WWW zawsze zaczynam od pytań i odpowiedzi.

Kto pyta, nie błądzi

Najpierw poproszę Cię o wypełnienie briefu zawierającego pytania o Twoje potrzeby i oczekiwania, o to, co ma się znaleźć na stronie, jaki będzie zakres prac itd. Później umówimy się na rozmowę, w trakcie której zadam Ci dodatkowe pytania. W czasie wywiadu chcę zebrać jak najwięcej informacji o Twojej konkurencji, celach marketingowych czy upodobaniach stylistycznych. To ważne, by jak najlepiej dopasować stronę do Twoich potrzeb i oczekiwań potencjalnego klienta. 

Analiza działalności

Na potrzeby projektu analizuję profil Twojej działalności (branża, specyfika działalności, strony konkurencji, strategia marki: Twoja przewaga konkurencyjna, motywacje klientów, wartości firmy itd.), dzięki czemu będę mogła dobrać najlepsze narzędzia i zaproponować optymalne rozwiązania.

Kiedy i w jakiej cenie

Po rozmowie podaję szacunkowy czas wykonania strony i wyceniam pracę. 

Czas na content

Jeśli zaakceptujesz harmonogram prac i kosztorys, poproszę Cię o przesłanie materiałów: grafik, testów, logo itp. Jeśli jest taka potrzeba, sama przygotuję materiały na stronę główną, a także pomogę z wymyśleniem skutecznego hasła, nagłówków i wezwań do działania (call to action) zgodnych z zasadami SEO.

Jak będzie wyglądać moja strona? Pora na makietę

Na podstawie ustaleń w Adobe XD przygotuję projekt strony głównej i rozrysuję mapę strony pokazującą układ najważniejszych podstron i relacji między nimi (jeśli strona ma mieć podstrony). Szata graficzna strony głównej wyznacza styl pozostałych podstron. 

Struktura strony - podstrony i relacje
Struktura strony – podstrony i relacje
Szczegółowa makieta (mockup) podstron
Szczegółowa makieta (mockup) podstron

Gdy prześlę Ci makietę strony, będziesz miał/ła czas na zapoznanie się z koncepcją i zgłoszenie uwag czy komentarzy. Twoja opinia pozwoli dopracować projekt przed etapem kodowania.

Kodowanie i testowanie

Koduję stronę i umieszczam ją na swoim serwerze testowym lub docelowym, jeśli już go masz. W trakcie pracy pozostajemy w kontakcie i omawiamy ewentualne zmiany.

Serwer i domena

Zaakceptowaną stronę umieszczam na serwerze i przypisuję domenę do hostingu (albo podajesz mi dane dostępowe do wykupionego już hostingu, albo najpierw pomagam w wyborze serwera i rejestracji domeny).

Testy, testy, testy i niezbędne narzędzia

Testuję działanie strony i sprawdzam jej jakość. Łączę stronę z Google Search Console i Google Analytics – narzędziami do analizy serwisów WWW i monitorowania ruchu na stronie.

Poznaj WordPressa

Gdy strona jest gotowa, przeprowadzam instruktaż zarządzania treścią na stronie. 

Działamy dalej.

Potrzebna Ci wizytówka w Internecie?

Zrób pierwszy krok w stronę wymarzonej strony

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.