...
Projektowanie stron Rubrica

< Każda firma powinna mieć stronę internetową. Oto 10 powodów >

Strona internetowa to przepustka małej firmy do świata Internetu. Jest kluczowym elementem jej obecności online i jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych – pomaga zdobywać klientów, zwiększa świadomość marki, jest narzędziem do promowania i sprzedawania produktów. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy zainwestować w firmowe WWW, z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie profesjonalna strona internetowa.

Dlaczego firma musi mieć własne WWW

  1. Zwiększony zasięg

Strona internetowa umożliwia dotarcie do klientów na całym świecie i zaprezentowanie marki nowym odbiorcom, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki temu zwiększają się perspektywy biznesowe Twojej firmy.

  1. Dostępność 24/7

Strona internetowa Twojej firmy jest dostępna przez całą dobę, co umożliwia klientom uzyskiwanie informacji o produkcie lub usłudze w dogodnym dla nich czasie, w dzień czy w nocy, nawet w kryzysowej sytuacji.

  1. Wzmacnianie wiarygodności

Firmy prezentujące się w Internecie wzbudzają większe zaufanie, przestają być anonimowe, gdyż zyskują przestrzeń do wszechstronnego zaprezentowania siebie i oferty. Obecność w sieci zdecydowanie zwiększa wiarygodność marki.

  1. Kanał sprzedaży

Strona internetowa może być wykorzystywana jako platforma sprzedażowa. Dodanie do strony elementów e-commerce pozwoli klientom na zakup produktów lub usług online, a to zdecydowanie zwiększa wygodę dla klienta i stanowi dodatkowe źródło przychodów dla firmy. 

  1. Źródło informacji

Strona internetowa nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę czy sposób prezentacji informacji. Wykorzystaj to, by potencjalny klient mógł dowiedzieć się jak najwięcej o Twojej ofercie, produktach czy usługach i podjął oczekiwane działania. 

  1. Komunikacja z klientami

Strona internetowa firmy umożliwia kontakt z klientem poprzez rozmaite kanały, jak formularze czy czaty online, które przyspieszają i usprawniają obsługę klienta, a co za tym idzie – budują pozytywne relacje i wzmacniają wizerunek Twojej firmy.

  1. Promocja i reklama

Poprzez stronę internetową możesz prowadzić kampanie promocyjne, publikować treści marketingowe (banery, darmowe materiały, kody promocyjne), informować o aktualnych promocjach czy działaniach firmy. 

  1. Integracja z mediami społecznościowymi

Profil firmy na Facebooku czy Instagramie nie zastępuje strony WWW. Strona internetowa to wizytówka, natomiast profile w mediach społecznościowych to przede wszystkim narzędzie reklamowe, które skieruje ruch na stronę lub przypomni o istnieniu firmy. Oba narzędzia mogą się doskonale uzupełniać, jednak tylko strona firmowa pokaże Twoją firmę tak, jak chcesz, nawet osobom niekorzystającym z mediów społecznościowych.

  1. Statystyki i analiza danych

Narzędzia analityczne powiązane z Twoją stroną pozwolą Ci poznać zachowania konsumenckie, a dzięki temu lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania odbiorców. Anonimowe dane o zachowaniu użytkowników na stronie dostarczą Ci wiedzy potrzebnej do opracowania optymalnej i skutecznej strategii marketingowej.

  1. Konkurencyjność

Postępująca cyfryzacja sprawia, że dla wielu branż obecność w Internecie jest standardem. Jeśli nie pokażesz swojej firmy i oferty na atrakcyjnej stronie internetowej, konkurencja zyska przewagę i przejmie Twoich potencjalnych klientów. Na własnej stronie firmowej możesz się wyróżnić, podkreślić swoją przewagę konkurencyjną, pochwalić się sukcesami, pokazać, jak zyskali Ci, którzy zaufali twojej firmie. Wszystko na własnych warunkach. Strona internetowa to potężne narzędzie mogące przekonać odbiorcę, żeby wybrał Twoją firmę zamiast konkurencji.

Własna strona internetowa może odmienić los Twojej firmy lub wynieść ją na zupełnie inny poziom. Zwiększony zasięg, zdobywanie zaufania, dostęp do danych o zachowaniach klientów i posiadanie niezależnej przestrzeni do kompleksowej prezentacji firmy to tylko przykłady licznych korzyści. 

Nie czekaj i zamów stronę, która odpowie na potrzeby Twoich klientów! 

Potrzebna Ci wizytówka w Internecie?

Zrób pierwszy krok w stronę wymarzonej strony

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.